Imuno-Onkológia

Zameriavame sa na výskum a liečbu rakoviny. Sme hrdí na to, že prinášame prelomové inovácie z oblasti onkológie, ktoré pomáhajú predĺžiť životy pacientov. Každým dňom sa usilujeme zlepšiť spôsoby, akými sa dá rakovina liečiť. Robíme maximum aby novovyvinuté lieky našli cestu k tým pacientom, ktorí ich najviac potrebujú.

Naša práca v onkológii

400 000+

pacientov, ktorí boli počas posledných piatich rokov liečení komerčne dostupnými onkologickými liekmi od spoločnosti MSD

1000+

klinických štúdií, ktoré zahŕňajú naše lieky proti rakovine

30+

typov rakoviny, na liečbu ktorých skúmame naše nové lieky

Aktuálne sa venujeme výskumu a liečbe viacerých typov rakoviny:

Rakovina pľúc

Rakovina pľúc je celosvetovo najčastejšie sa vyskytujúcim onkologickým ochorením. Z celkového počtu úmrtí na rakovinu predstavuje takmer 18%. Spoločnosť MSD pomohla zmeniť spôsob ako sa lieči rakovina pľúc a v súčasnosti aj naďalej pokračuje v intenzívnom klinickom výskume s cieľom zlepšiť prežívanie a kvalitu života ľudí postihnutých týmto ochorením.

Melanóm

Melanóm je vážna forma rakoviny kože, pričom výskyt tohto ochorenia v posledných desaťročiach neustále stúpa. Spoločnosť MSD pomohla poskytnúť zmysluplnú liečbu pre ľudí s diagnostikovaným melanómom a podporuje výskum rakoviny kože prostredníctvom komplexného programu klinického vývoja.

Rakovina hlavy a krku

Rakovina hlavy a krku sa týka nádorov, ktoré sa vyvíjajú v dutine ústnej, orofaryngu, hypofaryngu a hrtane. Spoločnosť MSD pokračuje v inováciách s cieľom zlepšiť možnosti liečby pacientov postihnutých týmto ochorením.

Rakovina prsníka

Rakovina prsníka je celosvetovo najčastejším typom rakoviny. Liečba tohto ochorenia je náročná, pretože jednotlivé typy rakoviny reagujú na liečbu odlišne. Cieľom MSD je zlepšiť výskum rakoviny prsníka prostredníctvom nášho rozsiahleho klinického výskumu s cieľom zlepšiť liečbu a starostlivosť, či už pre skoré štádiá alebo aj metastaticky progredujúce ochorenia.

Rakovina gastrointestinálneho traktu (GI)

Najbežnejšie rakoviny GI sú rakoviny pažeráka, žalúdka, kolorektálneho karcinómu, pankreasu a pečene. Tieto rakoviny zvyčajne nespôsobujú symptómy, kým nedosiahnu pokročilé štádium, kedy je liečba zvyčajne menej účinná. MSD aj naďalej napreduje vo výskume prostredníctvom rozsiahleho programu klinického výskumu v oblasti rakoviny gastrointestinálneho traktu.

Gynekologické nádorové ochorenia

Gynekologické nádorové ochorenia zahŕňajú niekoľko typov rakoviny, ktoré postihujú ženský reprodukčný systém, vrátane rakoviny krčka maternice, maternice (endometria), vaječníkov, vagíny a vulvy. V MSD sa neustále venujeme vývoju účinnej liečby aj v tejto oblasti.

Rakovina prostaty

Celosvetovo je rakovina prostaty druhou najčastejšou rakovinou u mužov. V spoločnosti MSD sme odhodlaný napredovať v našom klinickom výskume s cieľom nájsť účinnú terapeutickú liečbu pre toto zložité a ťažko liečiteľné ochorenie.

Rakovina močového mechúra

Najčastejšou formou rakoviny močového mechúra je uroteliálny karcinóm, ktorý predstavuje približne 90 % prípadov. Urotelová rakovina sa začína v urotelových bunkách, ktoré vystielajú močovú trubicu, močový mechúr, močovody, obličkovú panvičku a niektoré ďalšie orgány. Spoločnosť MSD neustále rozvíja nové metódy liečby s cieľom pomôcť pacientom s týmto ochorením.

Renálny bunkový karcinóm

Renálny bunkový karcinóm (RCC) je zďaleka najbežnejším typom rakoviny obličiek; asi 90 % prípadov rakoviny obličiek sú RCC. Spoločnosť MSD sa intenzívne venuje úsiliu o objavenie nových a účinných spôsobov liečby tohto ochorenia.

Rakovina krvi

Rakoviny krvi (hematologické rakoviny) začínajú v kostnej dreni, kde sa vyvíjajú krvinky. Najbežnejšími typmi rakoviny krvi sú leukémia, lymfóm a myelóm. MSD sa intenzívne venuje výskumu nových možností liečby a taktiež sa zaviazalo naďalej napredovať vo výskume v snahe zlepšiť starostlivosť naprieč rôznymi hematologickýcmi ochoreniami.

Prelomový liek KEYTRUDA®

V roku 2015 predstavilo MSD novú liečbu, ktorú možno použiť v terapii viacerých onkologických ochorení ako je napríklad malígny melanóm, karcinóm pľúc, karcinóm močového mechúra, žalúdka, pažeráka, či pečene.

Aktuálny výskum a vývoj

Náš výskumný tím vedcov dennodenne posúva hranice výskumu rakoviny v snahe objaviť nové možnosti liečby rakoviny. Prečítajte si podrobné informácie o našom výskume: