Koža

Podozrenie na imunitne sprostredkované nežiaduce kožné reakcie1

U pacientov dostávajúcich pembrolizumab sa pozorovali prípady Stevensovho-Johnsonovho syndrómu (SJS) a toxickej epidermálnej nekrolýzy (TEN)

Stevensov-Johnsonov syndróm (SJS) alebo toxická epidermálna nekrolýza (TEN) 3. stupňa alebo podozrenie na tieto reakcie

Oddiaľte podanie až kým sa nežiaduce reakcie neupravia na 0. – 1. stupeň*

SJS alebo TEN 4. stupňa alebo potvrdený SJS alebo TEN

Natrvalo ukončite liečbu liekom KEYTRUDA®*.

* Liečba liekom KEYTRUDA® sa má natrvalo ukončiť, ak sa toxicita súvisiaca s liečbou neupraví v priebehu 12 týždňov po poslednej dávke lieku KEYTRUDA® na 0. – 1. stupeň, alebo ak sa dávka kortikosteroidov nedá v priebehu 12 týždňov znížiť na ≤ 10 mg prednizónu alebo ekvivalent denne. Liečba sa musí natrvalo ukončiť pri navrátení akejkoľvek imunitne sprostredkovanej reakcie 3. stupňa a pri akejkoľvek toxicite imunitne sprostredkovanej nežiaducej reakcie 4. stupňa, okrem endokrinopatií, ktoré sú kontrolované hormonálnou substitučnou liečbou.